Jak používat živý kolagen na VLASY:

Zde najdete více návodů z poznatků našich klientů i profesionálů, tak si vyberte ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud vám řídnou vlasy, jsou stresované, roztřepené, slabé, poškozené sluncem nebo kadeřnickým zásahem, případně se vám dělají lupy, nebo jste ukončili chemoterapii...

  • Kolagen HAIR & NAILS aplikujte bezprostředně po každém umytí vlasů a lehce vmasírujte do vlasové pokožky, proveďte lehkou masáž a již neoplachujte. Pokud máte doma již kolagen BODY nebo FACE, můžete použít i ten. V synergii doporučujeme použít Kolagenový šampón a Kolagenový kondicionér triple helix formula z kosmetické řady Inventia®.
  • Případně rozmíchejte malou lžičku kolagenu v 1 litru vlažné vody a roztokem vlasy přelijte. Proveďte lehkou masáž a již neoplachujte.
  • Kolagen lze použít i jako zábal na vlasy. Naneste malou dávku kolagenu po umytí vlasů na vlhkou pokožku hlavy, rozčešte po celé délce vlasů, lehce je vysušte ručníkem a cca na 15 – 20 minut nechte působit pod froté turbanem, následně vlasy opláchněte.

Tato vysokomolekulární bílkovina má vzdálenost molekul 250 mikronů, pokožka má vzdálenost 350 mikronů. K vlasovým kořínkům kolagen pronikne během několika sekund a tím dochází k jejich aktivaci. Aktivace končí asi po hodině, kdy dojde k despiralizaci kolagenu, k narušení jeho trojité helisy (šroubovice) tělesnou teplotou. Tam, kde jsou kořínky odumřelé, nepomůže nic, ale pokud jsou kořínky pouze neaktivní, může být obnovena jejich správná činnost a dojde k opětovnému nárůstu vlasů.

Konečky vlasů se netřepí, protože vlasy dostávají správnou výživu již od kořínků. To neznamená, že nám zacelí již roztřepené konečky vlasů. Ty musíme samozřejmě ostříhat.
Výsledky aplikace kolagen jsou vidět po několika týdnech. Živý kolagen působí prostřednictvím zregenerované kůže, která pak opět začíná optimálně vyživovat vlasové kořínky. Výsledkem je zesílený vlas a v některých případech i jeho opětovný růst z vlasových kořínků. Posiluje vlasové cibulky, zamezuje vypadávání vlasů i tvorbě lupů, vlasy posílí. Vynikající na vlasy (tvarování a zpevnění účesu) lehce nadzdvihává vlasy od hlavy a tím i řídké a plihnoucí vlasy vypadají hustější, vzdušnější.

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

Vypadávání vlasů je proces který trápí jak muže, tak ženy. Je to přirozená výměna odumřelých buněk těla. Pokud toto vypadávání nepřesáhne únosnou mez cca 100 vypadlých vlasů za den, pak se nemáme čeho obávat. Vlasy, stejně tak jako kůže a nehty jsou odrazem zdravotního stavu celého našeho těla, přičemž špatná funkce některých lidských orgánů např. jater, nebo ledvin se projeví v nadměrném vypadávání vlasů a celkovým zhoršením kvality vlasů. Pokud žijeme v nadměrném stresu, tak tím vlasům také na kráse nepřidáme, neboť psychický stres má na vlasy zničující dopad. Vlasy nám pak vypadávají, mastí se a začínají nám šedivět. Vypadávání vlasů u žen také značně ovlivňují hormony. Během puberty, těhotenství, kojení, menopauzy, kdy jsou hormony žen jako na houpačce na to tělo reaguje zvýšeným množstvím vypadávaných vlasů.

Výňatek z výsledků testů - péče o vlasy:
(provedla výzkumná laboratoř ITA-TEST)

  • Suché vlasy se po aplikaci kolagenu lépe rozčesávaly, (zvláště přírodní a krátké vlasy), nepodléhaly statickému náboji a byly snadněji modelovatelné, měly také vyhovující lesk, odpovídající stupni zničení vlasů a jejich kondici,. Vlasy byly objemné a měkké na dotyk, stejně jako jemně zpevněné, díky čemuž se snadněji tvarovaly a účes byl mnohem trvalejší.
  • Po ukončení kůry bylo možné vlasy mnohem snadněji rozčesávat, jak mokré, tak i suché. Mnohem více se leskly a byly měkké na dotyk a objemné, lehce vztyčené při kořínkách a zvýšila se jejich pružnost. Jejich lámavost se snížila, zvláště na suchých a roztřepených konečkách, vlasy byly vyhlazené a jemně zvlhčené.

ŽIVÝ, BIOLOGICKY AKTIVNÍ PŘÍRODNÍ KOLAGEN HAIR&NAILS INVENTIA NA VLASY, NA POSÍLENÍ A VÝŽIVU NEAKTIVNÍCH VLASOVÝCH CIBULEK, NA LUPY, RŮST VLASŮ, LOMIVÉ, ZPLIHLÉ A SUCHÉ VLASY

BIOLOGICKY AKTIVNÍ PŘÍRODNÍ KOLAGEN - NATURAL COLLAGEN INVENTIA s regeneračním účinkem, podporující tvorbu vlastního kolagenu doporučuje Sdružení prevence civilizačních nemocí na následnou péči vlasů po ukončení chemoretapie.


Co je kolagen - je to nejdůležitější stavební kámen našeho těla. Každá částečka bílkoviny kolagenu obsahuje 3 řetězce vytvářející trojitou šroubovici – triple helix - TROPOKOLAGEN. Jsou vzájemně propojeny do velmi silných vláken, které tvoří struktury všech buněk, tkání a orgánů v našem těle. Pevnost je důležitá vlastnost kolagenu. Dále schopnost regenerovat a vyživovat. Kolagen tvoří až 75 % kůže. Je základem pokožky, vlasů, proniká do nitra vlasu, zadržuje vodu, čímž vlas zvláčňuje, zpevňuje a vytváří ochrannou vrstvu... Vlivem ztráty kolagenu se snižuje kvalita vlasů. Jsou slabší, lámou se, třepí a padají.

Týmu vědců Inventia se podařilo vyrobit unikátní čistý, přírodní, biologicky aktivní kolagen, který si jako jediný na světovém trhu zachovává živou neporušenou trojitou šroubovici i v pokojové teplotě od 5-28°C. Speciálně na vlasy a nehty je v nabídce Přírodní kolagen HAIR & NAILS


Přečtěte si článek, který vyšel v magazínu zdraví a životního stylu
- ŽENA V DOMÁCNOSTI Jak dokáže živý kolagen pomoci zatěžovaným a poškozeným vlasům? - magazín ŽENA V DOMÁCNOSTI


nezestarni - telefon +420 775 373 379 nezestarni - email info@nezestarni.cz

Naším posláním je Zdraví, Krása a Vitalita v každém věku.

CZK | EUR

založit účet

přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ REGISTROVANÉHO UŽIVATELE

triple helix formula

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.