Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., plastický chirurg - Živý kolagen od NEZESTÁRNI mě vrátil zpátky do života, nejen sportovního ...

Celý rozhovor je přejatý ze stránek  info-zdravi.cz

Před rokem jsem dostala pozvánku na oslavu 70. narozenin od člověka, kterého si velmi vážím. Proto jsem se rozhodla mu darovat to, co je mému srdci nejbližší - živý kolagen. Věřím, že náhody neexistují a vše se mělo stát, jak se stalo.... Eva Sojková

Jan Měšťák: „Živý“ kolagen mě vrátil zpátky do života, nejen sportovního

Přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., se po 11 měsících úporných bolestí téměř navždy rozloučil s perfektní zdravotní kondicí. Uzdravení, ve které již nedoufal, se i přes počáteční nedůvěru stalo skutečností.

Jak jste se k živému kolagenu dostal?

Před rokem a půl jsem byl na oslavě svých 70. narozenin obdarován živým kolagenem svou velmi dobrou známou Evou Sojkovou – zakladatelkou Wellness klubu Nezestárni.cz, jehož jsem čestným členem. Přiznám se, že jsem dárku nevěnoval náležitou pozornost. V dnešní době jsme my lékaři stále oslovováni s novými výrobky (i kolagenovými) pro omlazení či dobrou tělesnou kondici, ale já věřím hlavně na genetické dispozice a sport. Tak jsem úhledně zabalenou krabici uložil do komory, že možná někdy…  

Co pro Vás znamená sport?

Bez sportu a tělesné aktivity by můj život nebyl naplněn. Již na základní škole jsem vynikal v atletice, fotbale a od 15 let jsem byl členem reprezentačního výběru Československa ve volejbalu. Tomu jsem zůstal věrný stále, ale s pokročilým věkem jsem zařadil do svých sportovních aktivit i pravidelný běh v parku, u kterého bydlím. Asi měsíc po oslavě jubilea jsem po běhu v lese pocítil zvláštní, dosud nepoznanou bolest v achilovce pravé nohy, která mě stále více znemožňovala i normální chůzi. Jako vrcholový sportovec jsem občas po přetížení pociťoval bolesti Achillovy šlachy, ale nikdy mě to nelimitovalo v běhu či chůzi.

S Vašimi odbornými konexemi to jistě nebyl problém…

Vyhledal jsem mnoho předních odborníků v ortopedii a fyzioterapii, vyšetřoval mě a chvíli i léčil prof. Pavel Kolář, absolvoval jsem léčbu ultrazvukem, užíval antiflogistika. Stav se vůbec nezlepšoval, jedenáct měsíců jsem stále kulhal, nemohl jsem běhat, natož hrát volejbal. Při ultrazvukovém vyšetření mně byl mým kamarádem MUDr. Petrem Dobíškem, který je pro mě jedním z nejvýznamnějších rentgenologů a sonografistů, zjištěn těžký zánět šlachy, se kterým se i tak zkušený radiolog dosud nesetkal. Klinicky jsem na tom byl opravdu tak, že jsem doslova rezignoval na svůj zdravotní stav. Protože jsem realista, pomalu jsem se začal připravovat na trvalou sportovní invaliditu, i když jsem každé ráno nevynechal samozřejmě svoje ranní obligátní cvičení, činky nevyjímaje. Po roce, kdy bolesti přetrvávaly, jsem zcela náhodně při vyklízení komory objevil „zapomenutou“ krabici s dárkem od Evičky Sojkové. Téměř všechny přípravky, které zabraňovaly projevům stárnutí, jsem rozdal mým příbuzným na vyzkoušení, až na krabičku kolagenových kapslí, u kterých byl v letáčku prezentován pozitivní vliv kolagenu na vazivové a pojivové tkáně.

Jak jste se po čase užívání „živého“ kolagenu cítil?

V co jsem vůbec nedoufal, se stalo skutečností. Po čtyřech týdnech užívání dvou kapslí denně jsem pociťoval zmírnění bolestí a po šesti týdnech jsem přestal kulhat. Po dalších dvou týdnech jsem se odvážil opět běhat – a to téměř po roce! Proto jsem si ihned objednal další kapsle, které používám dosud. Neuvěřitelné je, i pro mě jako lékaře, že nepociťuji žádnou bolest, znovu běhám a cvičím jako před léty, vyběhnu do šestého patra, cítím se jako znovuzrozený a je mi moc fajn na duši i na těle. Navíc jsem ve svém věku schopen operovat stejně, jako tomu bylo před dvaceti lety.

Co říkali lékaři na vaše uzdravení?

My lékaři jsme vždy opatrní na svá tvrzení, protože víme, jak může působit placebo. Kdo mě zná, ví, že jsem vždy dokázal překonat silou vůle každou bolest. Ale v tomto případě jsem ji nepřekonal ani za jedenáct měsíců. Abych nebyl mezi kolegy považován za „blázna“, nechal jsem si cca po třech měsících užívání kapslí udělat u Petra Dobíška kontrolní sono. Z klinického nálezu vyplývá, že u mě došlo k neuvěřitelné reparaci a regeneraci struktur téměř odumřelé tkáně. Ani on sám nechtěl věřit tomu, co vidí.

Můžete vysvětlit, co je živý kolagen?

Živý kolagen je hydrát rybího kolagenu třetího řádu, zachovávající neporušenou skladbu aminokyselin trojité šroubovice. Vyrábí se výhradně nehydrolyzovanou cestou speciální technologií Triple Helix Formula – extrakcí čistého, přírodního kolagenu do vodného roztoku hydrátu. Ten je přirozený pouze pro živé organismy. Biologicky aktivní hydrát trojspirálního kolagenového gelu nové generace se používá v kosmetice k omlazení a regeneraci pokožky. V lyofilizované podobě tvoří základ doplňků stravy s vysokým podílem kolagenu typu 2, který je obohacený o žraločí chrupavku, chondroitin, glukosamin, kyselinu boswellovou a kyselinu hyaluronovou.

Proč byste živý kolagen doporučil?

Výrobce originálního kolagenu v červeném balení je držitelem certifikátů ISO – Bezpečnost kvality, Bezpečnost potravin i Správná výrobní praxe GMP. Doplňky stravy zajišťují pokožce, vlasům i nehtům optimální stupeň výživy. Představují zcela nový přístup v péči o zatěžované klouby, chrupavky, vazy, šlachy a pojivové tkáně. „Živý“, originální kolagen se právem dostává do popředí zájmu předních odborníků, některým z nich jsem ho doporučil i já. A doporučuji ho všem, kteří si chtějí zachovat kvalitu života do pozdního věku.

Lékařská zpráva:

23. 12. 2015 Doc. MUDr. Jan Měšťák (1944) Sono pravé Achillovy šlachy – srovnání s vyšetřením 29. 1. 2015. V lednu 2015 byla patrná výrazná hyperemie šlachy, tloušťka šlachy 12 mm, struktura byla výrazně setřená až se známkami nekrózy centrálně.
V prosinci 2015 je tloušťka šlachy 10 mm, struktura pravidelná, známky vaskularizace minimální.
Závěr: ve srovnání s předchozím vyšetřením došlo k výraznému ústupu známek zánětu. MUDr. Petr Dobíšek


nezestarni - telefon +420 775 373 379 nezestarni - email info@nezestarni.cz

Naším posláním je Zdraví, Krása a Vitalita v každém věku.

CZK | EUR

založit účet

přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ REGISTROVANÉHO UŽIVATELE

triple helix formula

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.