Tvorba tělesného kolagenu není možná bez vitaminu C! - REVUE 50PLUS - 2017 / 05

Home > ČLÁNKY O KOLAGENU > Tvorba tělesného kolagenu není možná bez vitaminu C! - REVUE 50PLUS - 2017 / 05

Tvorba tělesného kolagenu

není možná bez vitaminu C!

O tom, jak je kolagen důležitý pro správné fungování našeho organismu, již nikdo nepochybuje. Ne každý ale ví, že i vitamin C je nepostradatelný pro tvorbu tělesného kolagenu.
 
 S přibývajícím věkem a stresem bychom rozhodně neměli ponechat stav a kvalitu tělesného kolagenu náhodě. Vždyť množství systémového kolagenu v našem těle ovlivňuje nejen délku a kvalitu našeho života, ale hodně vypovídá i o našem biologickém věku. Proto bychom neměli vidět kolagen pouze jako přípravek chránící tvář před zvrásněním, ale vnímat ho ve všech souvislostech. Rozhoduje nejen o stavu našich kostí, kloubů a pojivových tkání, ale sehrává také důležitou úlohu v kvalitě našich cév a určování cévního věku, který je v dnešní době změřitelný!
Když se snižuje množství systémového kolagenu v těle, stále častěji cítíme následky námahy, únavy a nemoci. Potřebujeme více času na odpočinek, prodlužuje se i rekonvalescence po nemoci, mění se ale i chemie mozku, což ovlivňuje duševní zdraví. Zvyšuje se riziko, že četné poruchy spojené se zhoršením stavu kolagenu můžeme pociťovat do konce života.
Jeden z mnoha příkladů... páteř vs. ploténky. V četných případech výhřezu ploténky se ztvrdlý kolagenní prsten deformuje, posune se vpřed mimo hranici výběžku a tlačí na kořeny nervů. Příčin je mnoho a lze je definovat pomocí celé stránky popisů, ale také krátkou větou o dvou slovech: Umírá kolagen! Umírá, protože jsme se nesnažili, aby žil...
 

Mateřské spojení ŽIVÉHO KOLAGENU a vitaminu C

 O tomto mateřském spojení vypovídají i historicky doložené důkazy týkající se velké úmrtnosti dávných mořeplavců. Na svých dlouhých výpravách měli na lodích nedostatek ovoce a zeleniny a díky tomu nepřijímali ve stravě vitamin C. Jeho nedostatek způsoboval krvácivost dásní, rozpad buněk, ztrátu imunity, kurděje, následně krvácení ze všech tělních otvorů a v krajním případě... smrt. Kolagen totiž funguje jako „lepidlo“, které drží lidské tělo pohromadě.
Pokud námořníci nepřijímali vitamin C ve stravě, tělo přestalo vytvářet kolagen a doslova se rozpadalo zevnitř. Proto někteří odborníci mluví o kurdějích jako o smrti kolagenu. Proto je důležité přidávat tělu nejen vitamin C, ale i živý kolagen. Proto je důležité podpořit tělo v tvorbě nového kolagenu, jehož množství a kvalita se s postupujícím věkem snižuje.
Na trhu s kosmetikou a doplňky stravy se kolagen objevuje v mnoha podobách a je těžké se orientovat. Sázkou na jistotu je ŽIVÝ kolagen nové generace se speciální autorskou technologií Inventia – Triple Helix Formula, která byla vyvinuta právě k jeho doplnění, regeneraci a celkovému omlazení. Živý, biologicky aktivní kolagen nové generace na obličej v podobě čistého gelu Natural Collagen Inventia Face nebo jako aktivní kloubní výživa v kapslích řadyINVITA. A aby bylo dosaženo maximálních účinků kolagenu a docházelo ke správné podpoře syntézy kolagenu, byl vědci z Inventie k synergickému používání s ŽIVÝM kolagenem navržen další doplněk stravy – biologicky aktivní, levotočivý vitaminC PLUS v kapslích. Obsahuje čtyři zcela přírodní, rostlinné zdroje čistého vitaminu C – plody šípkové růže, aceroly, goji (kustovnice čínské) a momordiky. Neobsahuje kyselinu askorbovou vyrobenou syntetickou cestou ani žádná zahušťovadla a protispékavé látky.
 
Eva Sojková
poradenské kolagenové centrum Wellness klubu Nezestárni.cz
 

Obsah košíku
0 kusů
0
E-mail:

Přihlaste se ať vám už nic neunikne z Nezestárni.cz

PŘIHLÁSIT


Kolagenová infolinka Wellness klubu NEZESTÁRNI.CZ - 775 373 379

PORADENSKÁ  INFOLINKA
775 373 379 

Pošlete SMS nebo nás prozvoňte.
ZAVOLÁME VÁM.

KONTAKT

 

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.