Bílkovina mládí: Živý kolagen nové generace - Estetika - 2017 / 04-05

Home > ČLÁNKY O KOLAGENU > Bílkovina mládí: Živý kolagen nové generace - Estetika - 2017 / 04-05

Bílkovina mládí:

Živý kolagen nové generace

Stále větší pozornost si ve světě kolagenu a anti-age kosmetiky získává hydrát přírodního kolagenu INVENTIA® – Triple Helix Formula. Toto výjimečné kosmeceutikum účinně doplňuje do těla kolagen a dlouhodobě oddaluje přirozené procesy stárnutí.

Pro své omlazující a regenerační účinky se uvedený produkt právem dostává do popředí zájmu předních odborníků. „Některým z nich jsem ho na základě osobní zkušenosti doporučil i já,“ říká přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák CSc., kterému živý kolagen v kapslích pomohl v 70 letech při regeneraci pojivové tkáně. Jedná se o čistý, 100% přírodní, biologicky aktivní hydrát rybího kolagenu třetího řádu s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem.
Zachovává si neporušenou skladbu aminokyselin trojité šroubovice v teplotním rozmezí od 5–28 °C. Dokáže rychle obnovit potřebné množství kolagenu v těle a podporuje regeneraci a tvorbu vlastního kolagenu v tkáních, což dokládají i vědecké studie.
 

Proč vznikl živý kolagen

Každý ví, jak je nutné při nemoci srážet vysoké horečky. Při teplotě nad 42°C se v našem těle začíná nenávratně ničit bílkovinná struktura. Tím dochází ke smrti vlivem rozpadu kolagenu v důsledku zpřetrhání vazeb trojité šroubovice. Proto se vědci Inventia rozhodli posunout laťku v segmentu kolagenu ještě výš. Po 14letém výzkumu vznikl hydrát přírodního kolagenu třetího řádu, vyráběný autorskou technologií Inventia – Triple Helix Formula, extrakcí čistého přírodního kolagenu do vodného roztoku hydrátu. Výroba byla zahájena v roce 2003 a do roku 2012 procházela náročným výzkumem. Tento unikátní kolagen si i léta po uložení do skleněné lahvičky uchovává neporušenou strukturu trojité šroubovice typickou pro bílkoviny živých organismů. Skládá se ze tří vzájemně propletených řetězců, obsahuje celé molekuly ve formě trojitého helixu – superspirály, která si dlouhodobě zachovává biologickou aktivitu.

Nezaměňovat!

Hydrát rybího kolagenu nelze zaměňovat s nativním přírodním nedenaturovaným kolagenem, případně jinými hydrolyzovanými rybími nebo mořskými kolageny s „rozlámanými“ částicemi kolagenních bílkovin. K jejich výrobě se používají převážně rybí šupiny, ploutve, kosti a kůže. Tato výkupní surovina, vznikající při zpracování mořských ryb, se homogenizuje na pastu, zbavuje nadbytečného tuku, enzymaticky extrahuje a titrací upravuje a sterilizuje.

Žádné kompromisy při výběru nejkvalitnější suroviny

Stále častěji byla diskutována otázka výskytu těžkých kovů v kůžích mořských ryb, proto se vědci rozhodli k získání kolagenu použít kůže sladkovodní ryby tolstolobika bílého z volně tekoucích vod. Ukázalo se, že ani tyto kůže nesplnily laboratorní kritéria k zachování citlivé struktury trojité šroubovice. Proto k získání kvalitních kůží investovala Inventia do ekologicky čistých regionů s čistým ovzduším a čistou vodou. Vytvořili rozsáhlou síť ekologických rybníků pro chov tolstolobiků. Ale i v těchto kůžích byly zachyceny stopové nečistoty, které znovu způsobily rozpad trojité šroubovice a z kolagenu se stala „peptidová mrtvola“. Protože se v tukové tkáni hromadí nejvíce toxinů, bylo třeba pro tolstolobiky vyvinout vysoce kvalitní nízkotučnou a výhradně vegetariánskou stravu bez bílkovin. Ta umožnila získat ekologicky čisté kůže a stala se zárukou absence těžkých kovů. Navíc zajistila velmi bohatou proteinovou a tenkou tukovou vrstvu kůže s aktivními fibroblasty produkujícími kolagen, která je pro výrobu nejkvalitnějšího kolagenu nezbytná. Před zpracováním prochází kůže znovu nezávislými testy v externí mikrobiologické laboratoři.

Tajemství výroby

„Při výrobě živého kolagenu mají jednotlivé kůže cenu zlata, stejně jako ničím nenahraditelná ruční práce,“ říká Eva Sojková, zakladatelka kolagenového centra Wellness klubu Nezestárni.cz, která nám poodhalila roušku tajemství technologie výroby Triple Helix Formula. Pokud očekáváte, že se kůže zpracovávají továrenských způsobem na jednolitou hmotu, mýlíte se. Laboratorní technologie ruční výroby hydrátu nehydrolyzovaného kolagenu vyžaduje i velmi šetrné zpracování kůží ryb. Každá je ručně očištěna skleněnými nástroji a zbavena šupin, ploutví, zbytků masa a dalších nečistot. Kůže jsou nařezány na úzké proužky a tříděny podle pigmentace. Následuje další namáhavá ruční práce. Z proužků kůže se opatrně odstraní tuková vrstva a obnaží se aktivní fibroblasty produkující kolagen. Tato vzácná surovina se předává do laboratoře s nejpřísnějšími kritérii výroby farmaceutických léků a prochází dalšími testy na obsah těžkých kovů. Prověřené kůže se vkládají do skleněných baněk s organickou sloučeninou přírodní kyseliny mléčné – látky tělu vlastní. Ve vysoce sterilních podmínkách certifikace GMP probíhá několikaměsíční přirozený a ničím neurychlitelný proces extrakce živého 100% přírodního čistého hydrátu biologicky aktivního kolagenu s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem. Bez chemie, bez konzervantů, bez tepelné úpravy, v přirozené podobě tak, jak ho stvořila příroda sama. Téměř identický s kolagenem vyskytujícím se v lidské pokožce - s aktivní trojitou šroubovicí, s omlazujícími a regeneračními účinky. Stáčí se podle pigmentace a počtu filtrací do skleněných lahviček s dávkovačem.

Nejčistší podoba

K nám se dostává v nejčistší podobě přírodního kolagenu Inventia Face, Body a Hair & Nails, který se nanáší vždy na vlhkou pleť před použitím vlastní kosmetiky. Je hypoalergenní, dermatologicky testovaný, bez parabenů a jiných konzervantů. V synergii tvoří základ bioaktivní kolagenové kosmetiky, která splňuje požadavky nejnáročnějších klientů i profesionálů. V lyofilizované podobě je hydrát kolagenu mimořádně účinnou látkou kolagenových kapslíInvita Skin Beauty a aktivní kloubní výživyInvita Active. Zde je zvýšený podíl kolagenu typu II doplněný o žraločí chrupavku, chondroitin, glukosamin, kyselinu boswellovou a kyselinu hyaluronovou. 

 

Obsah košíku
0 kusů
0
E-mail:
Kolagenová infolinka Wellness klubu NEZESTÁRNI.CZ - 775 373 379
 

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.